רון נחמן

(6 באוגוסט 1942 - 18 בינואר 2013)
 
רון נחמן ז״ל, ראש עיריית אריאל, דמות מופת - חזה והגשים חלום.

נחמן היה ממייסדי ״גרעין ת״א" שמטרתו הייתה להקים יישוב בשומרון - לימים, אריאל שהוקמה בפועל בשנת 1978.
 
בשנת 1998 הביא להכרזת אריאל לעיר - ומאז ועד יום מותו כיהן בה כראש העיר.
 
נחמן היה יו״ר המועצה הנבחר הראשון של היישוב החדש אריאל, וראה לנגד עיניו את ההתיישבות ואת בניין הארץ כערך עליון, ועל כן ביקש להפוך את אריאל לעיר - בירת השומרון.

נחמן דגל באינטגרציה ובשילוב של קהילות שונות בעיר בהנהגתו, הפכה אריאל מעיר חילונית לאבן שואבת גם לעולים חדשים מבריה״מ, וביוזמתו נקלטה בה קהילה דתית של מפוני היישוב נצרים מחבל קטיף.

הוא הוביל להפיכת אריאל לעיר חכמה בטכנולוגיות עירוניות בתחום התקשורת, שהן מודל לחיקוי במישור המוניציפלי, ודאג לקדם את התרבות והחינוך באמצעות בניית הספרייה העירונית, היכל התרבות, מוסדות החינוך הממוחשבים והפארק האתגרי לפיתוח מנהיגות. נחמן פעל להפיכת המכללה באריאל לאוניברסיטה שבין כתליה לומדים בצוותא עולים חדשים לצד ותיקים, יהודים ובני מיעוטים, חילוניים ודתיים, וכולם שואפים למצוינות אקדמית.

הוא היה חבר כנסת פעיל ונמרץ בוועדות הכנסת השונות, ובחר לשמש ראש עיר על פני היותו נציג ציבור בפרלמנט.
 
פרט לכך היה רון חבר מועצת הנפט, המשנה למנכ״ל רשות השידור, ובכל פעילותו דאג לאינטרסים הציבוריים, והיה הראשון שקבע, כי יש לתגמל את האמנים בעבור שימוש ביצירותיהם ברדיו ובטלוויזיה.

רון נחמן ז״ל נפטר ב-18 בינואר 2013 לאחר מאבק במחלת הסרטן, שבמהלכו לא הפסיק לרגע את פעילותו הציבורית. הוא היה נשוי לדורית ולהם ארבע בנות ועשרה נכדים.

לאחר פטירתו הוכרז על זכייתו ב"פרס ישראל" בתחום מפעל חיים - תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה לשנת התשע״ג