הרשות לביטחון קהילתי למניעת אלימות, סמים, אלכוהול והתנהגות אנטי חברתית

הרשות לביטחון קהילתי היא תכנית ממשלתית הפועלת על ידי המשרד לביטחון לאומי.
הרשות מהווה גורם מקצועי למניעת אלימות, עבריינות, התנהגות אנטי חברתית ושימוש בסמים ואלכוהול ומובילה תכניות בתחומי פעילותה לצמצום תופעות סיכוניות ולשיפור ביטחונה האישי של הקהילה.

מטרות ויעדים:

  1. שיפור והגברת תחושת הביטחון האישי והמוגנות של התושבים בעיר.
  2. פיתוח קהילה השוללת שימוש לרעה באלימות, סמים ובאלכוהול מתוך המחשבה כי לקהילה הכוח להשפיע על המציאות המקומית.
  3. הפחתה הדרגתית ומשמעותית של אירועי האלימות והפשיעה.
  4. שיתוף תושבים ופיתוח קהילה חזקה, פעילה ויוזמת בתחום מניעת האלימות, הסמים והאלכוהול.
  5. יצירת שותפויות ותיאום בין הגורמים השונים הפועלים ביישוב.

 הרשות לביטחון קהילתי פועלת עם כלל האגפים והגורמים הרלוונטיים ברשות המקומית.

תחומי פעילות:

הדרכות הורים

הרשות לביטחון קהילתי נותנת מענה להורים בתחומי פעילותה: אלימות לכל סוגיה, סמים, אלכוהול והתנהגות אנטי חברתית ומביאה הדרכות הורים למתן כלים להתמודדות עם תופעות אלו ומידע חשוב על הנושאים.

הרצאות וסדנאות

הרשות לביטחון קהילתי יוזמת ומפתחת הרצאות וסדנאות לילדים, לבני נוער, להורים ולאנשי צוות בכדי לצמצם תופעות סיכוניות ולתת ידע וכלים להתמודדות לצורך שמירת הביטחון האישי של הקהילה.
הסדנאות בנושאים: מוגנות מינית, אלימות ובריונות ברשת, אלימות כלפי נשים, אלימות פיזית, הגנה עצמית, מניעת שימוש בסמים ואלכוהול ועוד.

מדריכי מוגנות

הרשות לביטחון קהילתי מעסיקה מדריך מוגנות במרחב הציבורי ומדריך מוגנות בתיכון המהווים ‏גורם ‏סמכותי ובוגר אשר ‏מסייע‏ למערך החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ‏בהתמודדות עם ‏אלימות‏ ועם ‏התנהגויות ‏סיכון ‏נוספות‏.
תפקידו של מדריך המוגנות ‏להגביר ‏את ‏תחושת‏ המוגנות ‏בקרב בני הנוער, לצמצם‏ אלימות‏ ותופעות ‏שנלוות‏ אליה ולסייע בזיהוי‏ התנהגויות חריגות ומדאיגות של הנער כגון שימוש בחומרים מסוכנים, עבריינות וכן‏ נשירה‏ סמויה וגלויה.
המדריכים משמשים אוזן קשבת לנוער, עוזרים בפתרון בעיות ומפנים לאנשי טיפול במידת הצורך.
הם מקבלים הכשרה צמודה על ידי אנשי מקצוע.

סיירת הורים

פרויקט מאירים ת'לילה

סיירת ההורים מורכבת מהורים המסיירים ברחבי העיר ובפארקים ציבוריים בלילות חמישי ושישי. הסיירת חותרת למגע בלתי אמצעי עם בני הנוער השוהים במרחב הציבורי בשכונה. מטרתה היא מניעת פעילות פוגענית של בני הנוער כלפי עצמם, כלפי הזולת וכלפי הסביבה.
המתנדבים מייצרים שיח עם בני הנוער על מנת לגלות התנהגויות סיכוניות או מצוקות וכן נותנים עצות, אוזן קשבת ותחושת ביטחון הן לנוער והן לתושבי העיר.
אין ספק שההתנדבות בסיירת הוכחה כמצילת נפשות ומשמעותית מאוד לנערים.

פרויקט סיירת שכונה

סיירת השכונות מורכבת מהורים המסיירים בשכונתם ובקרבת מגוריהם בלילות חמישי ושישי. הסיירת חותרת למגע בלתי אמצעי עם בני הנוער השוהים במרחב הציבורי בשכונה. מטרתה היא מניעת פעילות פוגענית של בני הנוער כלפי עצמם, כלפי הזולת וכלפי הסביבה ושמירה על שכונה בטוחה.
המתנדבים מייצרים שיח עם בני הנוער על מנת לגלות התנהגויות סיכוניות או מצוקות וכן נותנים עצות, אוזן קשבת ותחושת ביטחון הן לנוער והן לשכונה עצמה.
אין ספק שההתנדבות בסיירת הוכחה כמצילת נפשות ומשמעותית מאוד לנערים.

רוצים להיות חלק מסיירת ההורים? רוצים להיות משמעותיים לבני הנוער ולאיכות החיים בעיר?
מוזמנים למלא את הטופס הבא ולהצטרף אלינו! סיירת ההורים מקבלת הכשרה מקצועית וצמודה מאתנו ומאנשי מקצוע, בסך הכל פעם בחודש לכמה שעות והתמורה גדולה!

קישור לטופס הרשמה לסיירת הורים

רות בן משה
מנהלת הרשות לביטחון קהילתי
054-7661145